Scenografia eventowa od podstaw

scenografia eventowa
Wizualizacja 3D scenografii eventowej

Scenografia eventowa święci dziś ogromne tryumfy. Duże zapotrzebowanie na tego typu usługi sprawia, że rynek ten rozwija się prężnie i przyciąga coraz szerszą rzeszę klientów, gotowych zapłacić duże pieniądze za usługę pod warunkiem jednak, iż otrzymany produkt naprawdę będzie wyjątkowy i niebanalny.

Planowanie a scenografia eventowa

Z uwagi na fakt, iż scenografia eventowa jest produktem mocno zróżnicowanym, a do tego ciągle podlegającym zmianom które zachodzą wprost w błyskawicznym tempie,  jednym z najważniejszych jej elementów jest pomysł oraz planowanie wydarzenia. To czynnik, dzięki któremu można wyróżnić się na tle innych, podobnych wydarzeń oraz pozostawić po sobie niezapomniane wrażenie.

Wizualizacja, czy projekt graficzny?

Od pomysłu do realizacji dzieli długa i wyboista droga. Wiele razy przy projektowaniu scenografii niezbędne jest wielokrotne modyfikowanie pierwotnych planów i założeń, dokonywanie niezbędnych korekt. Najczęściej tego rodzaju sytuacje mogą przydarzyć się w chwili, gdy przedstawia się Klientowi pomysł zrealizowany „na papierze”, a zatem w postaci wizualizacji 3D. To bardzo istotny element tworzenia scenografii, bowiem na jego etapie Klient może zobaczyć jak wyglądać będzie gotowa scenografia oraz przekazać swoje uwagi wykonawcom.
Innym sposobem przedstawienia pomysłu może być również projekt graficzny, który jest dopełnieniem projektu 3D. Razem tworzą dobrą bazę do stworzenia naprawdę solidnej scenografii, dostosowanej do zastanych warunków technicznych.

Etap końcowy – produkcja

Końcowy etap, czyli produkcja to moment w którym doszło już do porozumienia stron oraz dogadania wszelkich szczegółów. To właśnie w tym momencie projekt zamienia się w realny i namacalny. Finalny produkt może być różnoraki – zarówno w formie stałej ekspozycji (jak chociażby stoisko, aż po scenografię multimedialną.

Ciekawa i niebanalna, profesjonalnie zaprojektowana i wykonana zgodnie za sztuką scenografia eventowa jest atutem, którego nie można przecenić przy organizacji konferencji, wydarzeń artystycznych, czy spotkań firmowych.

 

To również może cię zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>